Şanzıman Tamiri

İstanbul Şanzıman Tamiri

İstanbul şanzıman tamiri bütün araç sahiplerinin her an ihtiyaç duyabileceği bir hizmetimizdir. Şanzıman, çoğu zaman vites olarak bilinir ve şanzıman arızaları, vites kutusunda ortaya çıkan sorunların çözümünü ifade eder. Şanzımanın temel görevi, motordan alınan gücü belli değerlere göre ayarlayarak şafta iletmek ve aracın hareketini sağlamaktır. Araçların performansıyla doğrudan alakalıdır. Bu yüzden herhangi bir şanzıman sorununda mutlaka işin profesyoneli tarafından müdahale edilmeli, iş, şansa bırakılmadan ve zaman kaybı yapılmadan servise müracaat edilmelidir.

İstanbul şanzıman tamiri işleminin ilk aşaması sorunun neyden kaynaklandığının tespit edilmesidir. Arızanın kaynağına göre yapılacak işlem belirlenir. Doğru müdahale, arızanın kısa sürede ve rahatlıkla onarılabilmesine imkân verirken yanlış bir dokunuş arızanın çok daha büyümesine, zaman almasına ve artı masraf çıkarmasına neden olur.

İstanbul Şanzıman Tamirinde Temel Noktalar

İstanbul oto servis olarak öncelikle belirtmemiz gerekir ki araçların hepsinin şanzıman sistemi aynı değildir. Şu an için oto sektöründe kullanılan üç şanzıman sistemiz vardır. Bunlar manuel, yarı otomatik ve tam otomatik şanzıman sistemleri olup ülkemizde halen en yaygın olanı manuel şanzıman sistemidir. Yani manuel vitese sahip araçlar daha yaygındır. Manuel şanzıman sistemine sahip araçlarda en sık karşılaşılan sorunlar vites dişlilerinde, senkromençlerde, giriş millerinde, grup dişlilerinde, vites çatallarında ve şanzıman keçelerinde meydana gelmektedir.

Otomatik şanzıman sistemlerinde ise İstanbul şanzıman tamiri esnasında arızlar genellikle tork vektöründe, vites kavrama gruplarında, yağ pompasında, şanzıman muhafazasında, dişli gruplarında ve hidrolik valf gövdesinde karşımıza çıkmaktadır. Yarı otomatik şanzıman sistemlerinde ise bütün bunlar ortak görülebilmektedir. Araçlarınızın şanzıman sistemi her ne olursa olsun İstanbul şanzıman tamiri uzmanlık gerektirmektedir. Dolayısıyla araçlarınızda şanzıman sistemlerinde en küçük arızada dahi güvenilir, kurumsal altyapıya sahip, donanımlı ustalara araçlarınızı teslim etmeniz gerekmektedir.

Sorunsuz İstanbul şanzıman tamiri yapabilmek için arızayı doğru şekilde tespit etmek, arızanın neyden kaynaklandığını, nerede ne gibi noksanlık olduğunu tespit etmek; arızaya yol açan parçayı belirlemek gerekiyor. Bunlar bir taraftan ustanın tecrübeli olmasını diğer taraftan ise profesyonel ekipmanlar gerektirir. Günümüzde oto tamir makineleri ve ekipmanları konusunda üst düzey gelişmeler olmakta, pek çok ileri teknolojiye sahip ekipman üretilmektedir. Bunlara sahip olmak arızaların tespitinde ve çözümünde büyük kolaylık sağlar. Firmamız İstanbul şanzıman tamiri konusunda bölgenin en gelişmiş ekipmanlarına sahiptir. Bu da bizi her seferinde benzersiz çözümler üretme, kusursuz sonuçlara imza atma fırsatı sunuyor.

Şanzıman sistemleri arasında özellikle otomatik sisteme sahip olanların işleyişi daha farklıdır. Daha mekanik bir tasarımları vardır ve araç markasından markasına da sistem değişiklik gösteriyor. Oysa ülkemizde otomatik şanzıman sistemi konusunda profesyonelliği olan firma oldukça sınırlıdır. Pek çoğu deneme yanılma yöntemiyle sorunu ortadan kaldırmaya çalışır. Oysa doğru ekipman ve deneyimli ustalık ile bunlar rahatlıkla halledilebilir. İstanbul şanzıman tamiri firmamız bu alanın liderlerinden birisi olmayı yıllardır sürdürmektedir.

İstanbul Şanzıman Tamiri Konusunda Güvenin Adresi

Şanzıman sistemleri araçlardaki yüzlerce parçanın bileşiminden ortaya çıkan performansın sürücü kontrolüne verildiği alandır. Bu yüzden İstanbul şanzıman tamiri yapılırken kaliteden kesinlikle ödün verilmemeli, arızalı parça mümkün olduğunca yenisi ile değiştirilmelidir. Değişim de kesinlikle orijinal, garantili yedek parçalarla yapılmalıdır. Aksi halde yeniden sağlıklı performans almanız mümkün olmayacağı gibi başka parçaların da zarar görmesi riski doğar. İstanbul oto servis firmamız ile bütün bu alanlarda sizlerin can ve mal güvenliğinizi dikkate alıyor, kalıcı çözümler üretmek için çaba sarf ediyor, 7/24 kesintisiz destek sağlıyoruz.

Call Now ButtonHEMEN ARA